Sklep internetowy B2B​

Sklep internetowy B2B to przede wszystkim platforma, która posiada nowoczesne rozwiązania, usługi, funkcje wspierające cały proces sprzedaży podczas relacji w czasie rzeczywistym z danym klientem. Oprogramowanie również potrafi zoptymalizować najważniejsze procesy, które zachodzą w trakcje relacji z klientem. Zadania te są w pełni zautomatyzowane, dlatego możemy również zaoszczędzić wiele czasu. W związku z tym system ten usprawnia sprzedaż, zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów podczas danej realizacji usługi sprzedażowej.
 

Sklep internetowy B2B

Mając swój własny sklep internetowy często zdarza nam się nawiązywać relacje biznesowe różnego rodzaju. Chcąc dbać o takie kontakty warto zastosować nowoczesne rozwiązania, które umożliwią nam usprawnienie szeregu procesów wpływających na kontakt z klientem, partnerem biznesowym, hurtowaniami, magazynami itp. Stosując tego typu rozwiązania możemy w znaczący sposób zautomatyzować cały proces zamówień w sklepie internetowym. Dlatego też warto wdrożyć do swojego sklepu online platformę B2B, za pomocą której nasz system sprzedaży będzie nastawiony na obsługę klienta indywidualnego.

Czym tak naprawdę jest sklep B2B ?

B2B (Business to Business) to przede wszystkim model biznesu, który pozwala dokonywać szeregu transakcji pomiędzy dwoma różnymi firmami lub też większą ilością przedsiębiorstw. Oprogramowanie B2B charakteryzuje się dużą regularnością, cyklicznością. Ponieważ z reguły sklepy internetowe dostarczają swoje produkty regularnie na porządku dziennym, bardzo często w podobnych też ilościach z podobnymi warunkami sprzedażowymi to istotny jest tutaj schemat regularnej sprzedaży. Aplikacje B2B spełniają ten warunek, gdyż potrafią zautomatyzować wszystkie cykle, zadania wchodzące w skład zamówienia począwszy od zapytania ofertowego a skończywszy na wystawieniu faktury. 

Umożliwiają także gromadzenie oraz przetwarzanie informacji dotyczących kontaktów z klientami, tak by można do nich wrócić w razie ponownego zapytania klienta o daną ofertę. Potrafią wiec gromadzić wiele danych w swoich systemach. Oprogramowania te umożliwiają prace w czasie rzeczywistym w strukturze klient – serwer. Dlatego można je integrować z takimi systemami jak hurtownie sprzedażowe, magazyny, sklepy online oraz podobne usługi. Współpraca sprzedażowa oparta na rozwiązaniu B2B zakłada przede wszystkim dostarczenie produktów dla klienta.

Sklep internetowy B2B może być obsługiwany przez hurtowników, dystrybutorów, producentów. Bowiem to oni współpracują z różnymi przedsiębiorstwami, dostarczając im dane produkty do dalszej odsprzedaży. Sprawdź sam i przekonaj się już dziś ze sklep B2B to dobra inwestycja na przyszłość, a także  przydatne rozwiązanie na sprzedaż internetową z innymi firmami. To również zautomatyzowanie wielu procesów biznesowych w twojej firmie.

Charakterystyczność platformy B2B

Usługa B2B jest bogatym produktem informatycznym, który ma w sobie wszystko, co potrzeba do obsługi klienta biznesowego. Najczęściej też tego rodzaju systemy mają funkcje, które umożliwiają rozbudowywanie go o dodatkowe możliwości. Podstawowa funkcjonalność każdego systemy B2B podsiada opcje do automatyzacji przepływu danych cyfrowych, a także obsługi klienta na najwyższym poziomie.

 

Możliwości jakie daje sklep B2B

Sprawdź, przekonaj się, jakie możliwości daje sklep B2B już dziś. Najważniejsze funkcjonalności, jakie oferuje ta platforma to przede wszystkim:

– Przygotowanie oferty.

– Dokonywanie płatności sprzedażowych za pomocą różnych usług płatniczych.

– Obsługiwanie zamówień na każdym procesie sprzedażowym.

– Wystawianie różnego rodzaju dokumentów w tym faktury sprzedaży itp. 

– Obsługiwanie Statusu zamówienia danego klienta.

Powyższe rozważania są podstawowymi, a zarazem kluczowymi funkcjami w systemach B2B. Dla danej firmy, osoby zlecającej oprogramowanie tego typu mogą zostać dostosowane, wdrożone zaawansowane funkcje według indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, klienta. Systemy bardziej rozbudowane mają zaimplementowane, opcje magazynowe, funkcje produkcyjne, a także narzędzia do obsługi serwisu, logistyki czy też planowania.

Podsumowanie

Sprawdź, przekonaj się, że prowadzenie sklepów B2B nastawionych na obsługę klienta firmowego jest godne uwagi i wdrożenia tego systemu dla swoich rozwiązań. W ten sposób będziesz w stanie zautomatyzować wszystkie procesy zachodzące w obrębie sprzedaży online twojego biznesu. Wdrożenie platformy B2B jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zmniejsza ryzyko powstania pomyłek w przypadku obsługi wielu klientów sprzedażowych.