Dlaczego kalendarze w firmie są ważne?

Gdybyśmy spróbowali spojrzeć wstecz, kiedy powstały pierwsze kalendarze, okazałoby się, że są one używane od ponad 2000 lat.

Sugeruje to, że tysiące lat temu ludzie odkryli już wzorce czasu i pór roku. Miało to wpływ na to, kiedy sadzili, zbierali plony, polowali i wykonywali wiele innych zadań niezbędnych do ich przetrwania.

Jednak kalendarz, który znamy i używamy dzisiaj, kalendarz gregoriański, po raz pierwszy wszedł do użytku około 1582 roku. Nasze użycie tego kalendarza nie różni się tak bardzo od tych używanych tysiące lat temu. Używamy ich do śledzenia wydarzeń towarzyskich, a także spotkań.

Ale ważna rola, jaką kalendarz odgrywa w naszej codziennej pracy, jest kluczowa dla naszych firm.

Kalendarze pomagają nam być produktywnymi

Ważną rolą, jaką kalendarze odgrywają w naszej codziennej pracy, jest zwiększanie produktywności . Kalendarze mogą nam w tym pomóc na kilka różnych sposobów.

Po pierwsze, korzystanie z kalendarza pomaga nam w tworzeniu rutyny na co dzień. Na przykład większość z nas wstaje o określonej godzinie z łóżka, wykonuje codzienne rytuały pielęgnacji i śniadania, a następnie idzie do pracy.

Gdy docieramy do pracy, tam też wpadamy w pewien wzór. Wielu z nas uruchamia komputery, sprawdza pocztę głosową w telefonach i poświęca kilka minut na odpowiedź na e-maile.

Można argumentować, że kalendarz nie jest nam potrzebny do wykonania tych zadań. Ale dla niektórych tak. Korzystanie z kalendarza z przedziałami czasowymi pozwala niektórym osobom przeznaczyć określoną część dnia na te czynności, zanim przejdą do innych mniej rutynowych zadań.

Drugim sposobem korzystania z kalendarza, który pomaga nam być bardziej produktywnym w naszej codziennej pracy, jest usuwanie elementów z naszych list „Do zrobienia”. W rzeczywistości niektórzy ludzie używają swoich kalendarzy, aby dosłownie zaplanować swoje listy na swój dzień.

Ta metoda pracy zapewnia, że ważne zadania nie zostaną usunięte z listy i że wszystko, co należy wykonać, faktycznie zostanie wykonane. Jeśli nie, pozostałe obowiązki mogą zostać dodane do listy zadań do wykonania na następny dzień.

Kalendarze pomagają nam w ustalaniu priorytetów

Inną ważną rolą, jaką planujemy z kalendarzami w naszej codziennej pracy, jest pomoc w ustaleniu priorytetów tego, co należy zrobić w pierwszej kolejności . Bez ustalania priorytetów, co należy zrobić każdego dnia, możemy biegać w kółko, robiąc rzeczy w dowolnej kolejności.

Ale to, co może wyniknąć z tego typu chaotycznego dnia pracy, to późniejsze powtarzanie zadań, ponieważ zostały one wykonane niewłaściwie. To z kolei wpływa na wydajność. Mniej naszych obowiązków jest wykonywanych tego dnia, kiedy musimy wykonać niektóre z nich.

Kalendarze pomagają nam pozostać przy zadaniu

Kalendarze odgrywają ważną rolę w naszej codziennej pracy, pomagając nam pozostać na zadaniu, a także być produktywnym i ustalać priorytety. Używając ich do planowania naszej codziennej pracy, możemy uniknąć rozpraszania się i wrócić na właściwe tory, gdy zostanie to przerwane.

Kalendarze przypominają nam o przerwie

Wreszcie, kalendarze są ważne, aby pomóc nam zaplanować czas na przerwę od czasu do czasu. Badania wykazały, że ludzie potrzebują co jakiś czas przerw, aby zachować produktywność i zrobić więcej.

Ale niektórzy z nas są tak skoncentrowani na pracy, że zapomnielibyśmy wziąć czas, jeśli nie umieścimy go w harmonogramie. To może wydawać się głupie lub zbyt ustrukturyzowane, ale może być konieczne dla naszego dobrego samopoczucia i wydajności.

Oczywiście kalendarze były używane od bardzo dawna. Ale nie zmienili się tak bardzo w ważnej roli, jaką planują w naszej codziennej pracy.

\"Kalendarze\"
\"Kalendarze\"
\"Kalendarze\"
\"Kalendarze\"

Jakie rodzaje kalendarzy wyróżniamy?

Kalendarze trójdzielne

Kalendarze trójdzielne, są jednym z najczęściej używanych kalendarzy, które można znaleźć na ścianach w biurach, ale też niejednokrotnie w domach. Kalendarze te posiadają aż trzy kalendaria, które można używać w różny sposób, a mianowicie tak, aby prezentowały aktualny miesiąc i dwa kolejne lub aby prezentowały aktualny miesiąc oraz miesiąc poprzedni, jak i przyszły. Dodatkowo kalendarze trójdzielne, to jeden z najpowszechniejszych typów kalendarzy używanych, jako materiał reklamowy. Główka kalendarza może być doskonałym nośnikiem reklamy. Bardzo często kalendarze tego typu wręczane są kontrahentom początkiem lub końcem roku. Kalendarze tego typu funkcjonują w dwóch głównych wariantach, a mianowicie z płaską lub wypukłą główką. 

Kalendarze listwowane

Kalendarze listwowane, to kalendarze jednostronicowe, które zwane także są kalendarzami planszowymi. Mogą być one również doskonałym nośnikiem reklamy. Przedstawiają na jednej stronie cały rok z wyróżnieniem kolorystycznym niedziel i dni świątecznych. Kalendarze te funkcjonują w wersji pionowej i poziomej oraz w kilku wariantach kolorystycznych listew służących do ich zawieszenia. 

Kalendarze jednodzielne

Kalendarze jednodzielne, to uszczuplona do jednego kalendarium wersja kalendarza trójdzielnego. Kalendarze te podobnie, jak kalendarze trójdzielne mają główkę i także są świetnym nośnikiem reklamy. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kalendarzy trójdzielnych bardzo często stanowią przedświąteczny upominek dla kontrahentów z noworocznymi życzeniami.

Kalendarze szyte

Kalendarze szyte, to również kalendarze ścienne, które w odróżnieniu od powyższych wykorzystują jedną stronę do umieszczenia na niej fotografii lub reklamy, zaś na drugiej stronie znajduje się kalendarium. W ten sposób, każdy miesiąc ma swoją własną grafikę, która może na przykład komponować się z porą roku i aurą, jaka statystycznie powinna być za oknem. Kalendarze te zwykle można nabyć w różnych formatach.

Kalendarze spiralowane

Kalendarze spiralowane są nieco zbliżone do kalendarzy szytych, gdyż każdy miesiąc ma swoją własną grafikę, jednak zarówno kalendarium, jak i grafika znajdują się na tej samej stronie. Strony tego kalendarza połączone są spiralą. Kalendarze te znaleźć możemy w kilku formatach i mogą także stanowić doskonały nośnik reklamy.

Kalendarze biurkowe

Kalendarze biurkowe funkcjonują w formie pewnej nazwijmy to piramidy, którą ustawia się na biurku. Kalendarze te znajdziemy w dwóch wariantach, a mianowicie klasycznego kalendarza biurkowego, z którego zrywa się kartki z kalendarium miesięcznym oraz w formie spiralowanej, gdzie kalendarium przewraca się za pomocą spirali, nieco podobnie jak w kalendarzach ściennych spiralowanych. Oba rodzaje kalendarzy mogą stanowić doskonały nośnik reklamy. Ze względu na dostępne formaty nie zajmują one zbyt wiele miejsca na biurku, a także umożliwiają notowanie wydarzeń przy datach, szczególnie jeśli chodzi o wersję z doklejanym kalendarium.

Biuwary

Biuwary, to kalendarze stanowiące przede wszystkim podkładkę na biurko. Ze względu na olbrzymią powierzchnię pozwalającą na robienie notatek sprawdzą się doskonale na każdym biurku. Mogą stanowić doskonały nośnik reklamy i z chęcią są przyjmowane przez wszystkie osoby pracujące przy biurkach.

Wybierając kalendarze dla swojej firmy, warto kierować się potrzebami osób, do których te kalendarze mają trafić. Warto uwzględnić przy tym, w jakim stopniu kalendarz ma stać się nośnikiem naszej reklamy, a także swój budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na ich druk. Bez wątpienia kalendarz ma służyć przez cały rok, a więc jest to całoroczny nośnik reklamy.

Zamów projekt i druk kalendarzy

[wpforms id=\”550\” title=\”false\” description=\”false\”]