Spojrzenie na najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych na rok 2022

7 trendów w projektowaniu stron internetowych w 2022 r

Elementy sieci Web, takie jak nawigacja, treść, projekt graficzny itp., zawsze będą ogólnodostępne. Jednak co roku pojawiają się nowe trendy, które kształtują te elementy. Znajomość najnowszych trendów pomoże Ci wprowadzić drobne poprawki, aby Twoja witryna była zawsze aktualna pod względem designu.

Dziś przyjrzymy się najważniejszym trendom i inspiracjom, których można się spodziewać w 2022 roku. Ten artykuł pomoże Ci zaktualizować swoją wiedzę na temat projektowania stron internetowych i pomoże Ci stworzyć aktualną checklistę. Czytaj dalej, aby poznać najnowsze trendy i inspiracje w projektowaniu stron internetowych, które możesz włączyć do swojej witryny w 2022 roku.

Zacznijmy.

1. Strona główna w stylu kinowym

Wiele nowoczesnych stron internetowych zawiera strony główne w stylu kinowym. Są to pełnoekranowe historie wideo, które szybko zanurzają użytkowników w witrynie. Jest to idealny element projektu, który przedstawia odwiedzającym witrynę internetową. Może przyciągnąć uwagę i sprawić, że użytkownicy poczują się jej częścią w ciągu kilku sekund.

Możesz także uczynić swoją stronę główną w stylu kinowym wyjątkową. Na przykład możesz użyć efektu zwolnionego tempa , winiet itp., aby uczynić ją bardziej atrakcyjną. Ta funkcja minimalizuje ilość tekstu, który będziesz potrzebować na stronie głównej. Jest to idealny trend projektowy do przyjęcia w 2022 roku.

\"strona

2. Inteligentne ładowanie treści

Doświadczenie użytkownika jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu witryny. Większość witryn działa wolno, ponieważ projektanci witryn integrują ciężkie elementy graficzne i elementy stron trzecich. Dobrą wiadomością jest to, że możesz stworzyć stronę internetową, która ładuje tylko to, co użytkownik musi zobaczyć.

Ta technika jest od lat używana przez najlepsze platformy mediów społecznościowych. Przyjęcie go w planie rozwoju witryny pomoże Ci zwiększyć szybkość ładowania witryny. Zapewni to również tworzenie stron internetowych oszczędzających zasoby i uzyskanie wyników.

\"lazy

3. Przełącznik trybu jasnego i ciemnego

To kolejny doskonały element projektu, który powinien znaleźć się w twoich planach na 2022 rok. Wielu projektantów stron internetowych nie wie, co może dać klientowi możliwość przełączania się między tymi trybami. Jeśli podchodzisz do tego sceptycznie, ta funkcja jest jedną z najlepszych, aby poprawić wrażenia użytkowników w Twojej witrynie.

Powinieneś upewnić się, że twój projekt strony internetowej ma palety kolorów dla trybów jasnych i ciemnych. Zapewni to, że przełączenie z jednego trybu na inny nie wpłynie na widoczność. Użytkownicy lubią korzystać z aplikacji i stron internetowych, które dają im taką kontrolę. Większość urządzeń to obsługuje, dlatego warto się nad tym zastanowić.  

\"dark

4. Nakładające się elementy projektu

To doskonały trend projektowy, ale taki, który należy wdrażać ostrożnie. Nowoczesny design pozwala na nakładanie elementów projektu i zamiast trzymania ich w tym samym pojemniku. Ten trend w projektowaniu może pomóc w stworzeniu zorganizowanej i profesjonalnej strony internetowej z łatwymi do śledzenia komponentami.

Dlaczego więc należy uważać na nakładające się projekty? Cóż, łatwo jest narazić na szwank czytelność witryny, próbując zastosować ten projekt. Należy upewnić się, że każda nakładająca się strona pozostaje czytelna. Upewnij się również, że strony zwijają się bez wpływu na czytelność.

\"nakładające

5. Czatboty podobne do ludzi

Kolejną funkcją, którą powinieneś dodać do swoich planów tworzenia stron internetowych, są chatboty AI. Każda firma chce dziś, aby interakcje z klientami były płynne. Trend ten przez lata odegrał znaczącą rolę w poprawie doświadczeń klientów.

Chatboty AI wchodzą w interakcję z klientami jak ludzie. Rozumieją intencje użytkownika i potrafią odczytać, gdzie znajduje się klient na ścieżce zakupu. To sprawia, że ​​są praktycznymi opcjami przyciągania potencjalnych klientów, pielęgnowania ich i spychania potencjalnych klientów w dół lejka sprzedaży.

Dla firm inwestowanie w chatboty to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów. Pojedynczy chatbot może wykonać pracę, którą może wykonać kilka osób. To sprawia, że ​​chatbot jest wart rozważenia w planach projektowania witryny na 2022 rok.

\"chatbot

6. Duże przyciski

Możesz poprawić użyteczność swojej witryny, umieszczając duże przyciski. Małe przyciski nie są przyjazne dla kciuków, szczególnie dla użytkowników na małych ekranach. Najłatwiejszym sposobem na poprawę doświadczenia użytkownika jest tworzenie dużych przycisków we wszystkich wersjach witryny. Poprawi to nawigację i dostępność funkcji.

Dodatkowo możesz również rozróżnić przyciski za pomocą kolorów. Zmniejszy to szanse użytkowników na interakcję z niewłaściwymi elementami w Twojej witrynie. Nie możemy jednak przecenić korzyści, jakie niosą ze sobą duże przyciski. Ale z drugiej strony jest to idealny trend w projektowaniu stron internetowych, który można dodać do swoich planów na 2022 rok.

7. Współczesny minimalizm

Płaskie lub minimalistyczne projekty powoli stają się popularne w branży tworzenia stron internetowych. Jako projektant stron internetowych musisz przyjąć minimalistyczny projekt, aby zwiększyć atrakcyjność swojej witryny. Ale z drugiej strony wiele osób myśli, że minimalistyczny projekt polega na posiadaniu mniejszej liczby elementów i dużej ilości białej przestrzeni.

Cóż, biała przestrzeń ma znaczenie przy przyjmowaniu minimalistycznego projektu. Jednak w 2022 roku projektanci stron internetowych eksperymentowali z kolorowymi minimalistycznymi projektami. Wiele firm chce wyróżnić się z tłumu, przełamując branżową monotonię białej przestrzeni.

Jednak minimalistyczny projekt odniesie sukces, jeśli sprawisz, że każda strona będzie przyjemna dla oka. Wybierz też odważny kolor, który przyciągnie uwagę i doda charakteru Twojej stronie.